sklep z roletami
Sklep internetowy z roletami dzień noc – jak wybrać najlepszy?
22 stycznia, 2020
moskitiera ramkowa (3)
Jak zamontować moskitierę na drzwi balkonowe?
21 marca, 2020
Jaki materiał na rolety plisowane

Plisy wyróżniają się spośród innych osłon okiennych swoją niezwykłą budową. Dwa profile i tkanina zwijająca się w harmonijkę nie tylko ciekawie wyglądają, ale pozwalają też swobodnie dostosować ilość wpadającego światła. Planujesz zakup takiej osłony? Podpowiadamy jaki materiał na rolety plisowane najlepiej się sprawdzi!

W aranżacjach okiennych najważniejsza jest tkanina. To od niej zależy stopień przepuszczalności światła. Jej wygląd może też sprawić, że stanie się pięknym uzupełnieniem wystroju wnętrza. Dowiedz się, jaki materiał na rolety plisowane wybrać!

Jaki materiał na rolety plisowane wybrać?

Ponieważ tkaniny w plisach są złożone w harmonijkę, najważniejsze jest, by materiał na rolety plisowane był odpowiedni wytrzymały. Jeśli planuje się założyć się taką osłonę np. w kuchni, warto wybrać modele zabezpieczone impregnatem. Rozprostowanie charakterystycznych zagięć może utrudnić, a nawet uniemożliwić normalne korzystanie z osłony!

Plisy okienne w kuchni

Ile kosztują plisy okienne?

Transparentny czy zaciemniający – jaki materiał na rolety plisowane?

Funkcjonalność osłon okiennych w dużej mierze zależy od ich przejrzystości. Materiał na rolety plisowane może mieć w zasadzie dowolną transparentność – od niemalże całkowitej, do zerowej. Najważniejsze jest, by odpowiednio dobrać ją do pomieszczenia i warunków oświetleniowych. Przejrzyste modele sprawdzają się np. w salonach, a zaciemniające – w sypialniach.

Na co zwrócić uwagę wybierając materiał na rolety plisowane?

Wybierając materiał na rolety plisowane nie można pominąć kwestii ich wyglądu. W sklepach da się znaleźć modele w najróżniejszych kolorach i wzorach, ale przy podejmowaniu decyzji należy kierować się resztą wystroju. Najbardziej uniwersalne są białe, beżowe, kremowe i jasnoszare. Zdaniem projektantów wnętrz najlepiej jest wybierać tkaniny w jednolitym odcieniu – samo pofałdowanie jest już wystarczająco ciekawe, by jeszcze zdobić je wzorem.

Materiał na rolety plisowane powinien być wytrzymały, odpowiednio transparentny, a do tego estetycznie dobrany do ramy okna oraz wystroju. Jeśli chcesz mieć największą swobodę wyboru, poszukaj idealnego modelu w Internecie. Zadbaj o to, by plisy były maksymalnie funkcjonalną ozdobą Twojego domu!

Kup rolety plisowane na: https://www.agatarolety.pl/katalog/kategoria/plisy

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok