rolety dzień-noc w kasecie (7)
Firany i rolety – czy można je łączyć?
15 marca, 2021
Jak wyczyścić rolety materiałowe z pleśni?
30 maja, 2021

Rolety plisowane mają nietypową budowę, ale wbrew pozorom ich instalacja nie musi być skomplikowana. Zdecydowanie najczęściej zakłada się je w sposób inwazyjny. Wyjaśniamy, jak wygląda montaż plisy do listwy przyszybowej!

Wielu osobom wydaje się, że specyficzne rolety plisowane mogą założyć tylko fachowcy. Nie jest to prawda – jak najbardziej można zrobić to samodzielnie, jeśli tylko posiada się wiertarkę. Dowiedz się, jak przebiega montaż plisy do listwy przyszybowej!

Montaż plisy do listwy przyszybowej

Montaż plisy do listwy przyszybowej jest jednym z dwóch sposobów inwazyjnej instalacji tej osłony. Aby go wykonać, trzeba posiadać wiertarkę, a także śrubokręt krzyżowy i nożyczki. Wkręty, podkładki, zatrzaski, zaślepki oraz mocowania ze sznurkami powinny być dodane do osłony. Przed rozpoczęciem całego procesu można przygotować sobie uchwyty, przykręcając do nich podkładki oraz krótkie wkręty. Pozostałe elementy są już gotowe do założenia.

Jak zamontować plisę do listwy przyszybowej?

Producent osłony zwykle dokładnie wyjaśnia w instrukcji, jak zamontować plisę do listwy przyszybowej. Proces nie jest zbyt skomplikowany. Najpierw trzeba przywiercić przygotowane uchwyty w narożnikach listewek. Następnie można przejść do przymocowania czterech zatrzasków, na które trzeba nałożyć osłony. Kolejnym etapem jest założenie mocowań ze sznurkami odpowiedzialnymi za napięcie tkaniny – trzeba zwrócić uwagę, by linki nie były poplątane. Na koniec wystarczy zamontować uchwyty do przesuwania profili.

Gdzie kupić plisy montowane do listwy przyszybowej?

Plisy montowane do listwy przyszybowej można kupić w markecie, ale najrozsądniej jest zamówić je na wymiar. Tylko wtedy ma się pewność, że będą idealnie pasować do posiadanych okien. Co więcej, najlepsi producenci osłon zawsze dbają o to, by ich produkty były łatwe w instalacji, a także oferują swoim klientom szczegółowe instrukcje – w formie szczegółowego opisu, rysunku czy nawet wideo.

Montaż plisy do listwy przyszybowej nie powinien sprawiać większych problemów. Jak najbardziej poradzą sobie z nim nawet osoby, które nie są zbyt doświadczone w takich pracach. Zamów idealne rolety plisowane na wymiar i samodzielnie załóż je na okna!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok