Czy plisa jest dobrym rozwiązaniem na okno dachowe?
26 lutego, 2021
Montaż plisy do listwy przyszybowej
29 kwietnia, 2021
rolety dzień-noc w kasecie (7)

W niektórych przypadkach jedna osłona okienna nie wystarczy. Z tego względu wiele osób zastanawia się, czy można łączyć ze sobą firany i rolety. Podpowiadamy, kiedy taki zestaw się sprawdzi oraz jak najlepiej stworzyć taką aranżację!

Wiele pokoi jest używanych o różnych porach dnia oraz nocy. Wtedy jedna osłona może nie być wystarczająco uniwersalna. Często okazuje się, że najwygodniej jest założyć na okno firany i rolety. Dowiedz się, jak najlepiej je ze sobą zestawić!

Firany i rolety – dlaczego warto je łączyć?

Firany i rolety mogą świetnie się uzupełniać pod względem funkcjonalności, a także wyglądu. Wiele osób ma sentyment do klasycznych osłon okiennych, które są efektowne, ale bywają niepraktyczne. Jeśli chce się mieć maksymalną swobodę w dostosowaniu warunków oświetleniowych w pomieszczeniu, dobrze jest połączyć ze sobą firany i rolety o różnej transparentności. W ten sposób można stworzyć idealny klimat niezależnie od pory dnia czy pogody.

Przeczytaj również: https://www.agatarolety.pl/blog/dlaczego-warto-wymienic-zaslony-na-rolety/

Gdzie sprawdzi się roleta z firanami?

W pomieszczeniach, w których dynamicznie zmieniają się warunki oświetleniowe, często potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie. Roleta z firanami doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie spędza się czas nie tylko w ciągu dnia, ale też w nocy. Takie połączenie jest więc idealne np. do salonu, sypialni czy gabinetu. Jest praktyczne, a także może ciekawie urozmaicić wystrój.

Jak dobrać do siebie firany i rolety?

Firany i rolety można zestawiać ze sobą na różne sposoby. Najbezpieczniej jest postawić na połączenie podobnych kolorów. Ciekawy efekt daje też kontrast lub komplet gładkiej osłony z wzorzystą. Gdy zaś nie jest się miłośnikiem takich połączeń, można postawić na kompromis – rolety rzymskie/austriackie, które zwijają się w eleganckie fałdy tak, jak zasłony, ale ich mechanizm działania jest tak wygodny, jak w przypadku rolet.

Firany i rolety jak najbardziej można ze sobą łączyć. Jeśli chcesz stworzyć idealny komplet, zamów instalację na wymiar. Stwórz aranżację, która będzie jak najbardziej estetyczna oraz funkcjonalna!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok