Montaż plisy do listwy przyszybowej
29 kwietnia, 2021
Moskitiery Chorzów
12 czerwca, 2021

Osłony okienne założone w kuchni czy łazience są narażone na wysoką wilgotność powietrza. Przez nią może na nich pojawić się charakterystyczny brzydki nalot. Podpowiadamy, jak wyczyścić rolety materiałowe z pleśni!

Zarodniki grzybowe są wyjątkowo szkodliwe dla zdrowia, dlatego ciemne plamy na osłonach są nie tylko nieestetyczne, ale też niebezpieczne. Kiedy tylko się je zauważy, powinno się je niezwłocznie usunąć. Dowiedz się, jak wyczyścić rolety materiałowe z pleśni!

Jak wyczyścić rolety materiałowe z pleśni?

Chociaż problem jest powszechny, wiele osób nie ma pojęcia, jak wyczyścić rolety materiałowe z pleśni. Na początek powinno się usunąć większość nalotu suchą ściereczką z mikrofibry. Nie należy jednak szorować tkaniny, bo przez to można wetrzeć brud w głąb włókien. Wystarczy lekko przetrzeć powierzchnię zdecydowanym ruchem. Po tym należy przejść do prania – jeśli nie wymyje się zarodników, pleśń szybko się odbuduje.

Czym zmyć pleśń z rolet materiałowych?

Zanim zacznie się czyścić osłony, trzeba wiedzieć, czym zmyć pleśń z rolet materiałowych. Zwykła woda i mydło nie wystarczą. Zarodniki grzybowe można zabić delikatnym roztworem octu. Jeśli nie pomógł lub plamy są wyjątkowo uporczywe, konieczne może być zastosowanie specjalistycznych środków. Te mogą jednak odbarwiać tkaniny, dlatego przed praniem trzeba sprawdzić ich działanie na niewidocznym fragmencie osłony.

Na co uważać przy czyszczeniu zapleśniałych rolet?

Podczas czyszczenia zapleśniałych rolet należy przede wszystkim uważać na to, by przypadkiem nie uszkodzić materiału. Absolutnie nie można mocno szorować tkaniny, a także używać silnych detergentów ani szorstkich akcesoriów (np. gąbek czy szczotek). Jeśli wykwity ciągle wracają, powinno się umieścić w danym pomieszczeniu pochłaniacze wilgoci oraz zwiększyć częstotliwość wietrzenia.

Skoro wiesz już, jak wyczyścić rolety materiałowe z pleśni, zadbaj o swoje osłony. Problem się powtarza? Rozważ zakup specjalnych osłon z zaimpregnowaną tkaniną!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok