rolety dzień-noc w kasecie (4)
Jakie rolety w kasecie sprawdzają się na co dzień?
29 października, 2020
Jak zamontować plisy bezinwazyjne?
5 stycznia, 2021
Jak wymienić roletę w kasecie

Każda, nawet najlepsza osłona okienna ma swoją żywotność. Upływ czasu jest szczególnie widoczny na tym elemencie wyposażenia, ponieważ światło ujawnia wszystkie niedoskonałości. Przyszła już pora na zmianę? Wyjaśniamy, jak wymienić roletę w kasecie!

O ile klasyczne modele raczej nie sprawiają kłopotów, wiele osób zastanawia się, jak poradzić sobie z tym mniej typowymi odmianami. Wbrew pozorom nawet nowoczesne, zaawansowane instalacje wcale nie jest tak trudno zdjąć. Dowiedz się, jak wymienić roletę w kasecie!

Jak wymienić roletę w kasecie?

Nie masz pojęcia, jak wymienić roletę w kasecie? Jeśli nie wiesz lub nie pamiętasz, jak osłona ta jest zamontowana, na początku sprawdź tę kwestię. Zdejmij boczne zaślepki oraz front kasety i zajrzyj do środka. Jeśli zauważysz jakieś śrubki, z pewnością roleta została założona inwazyjnie. Wtedy przyda Ci się śrubokręt lub wkrętarka. Gdy zaś nie widzisz nawierceń, możliwe, że kaseta i prowadnice są przyklejone na specjalną taśmę. Spróbuj ostrożnie, ale energicznie je odkleić. Możesz pomóc sobie szpachelką lub wpuścić kilka kropel alkoholu za instalację.

Wymiana rolety w kasecie – na co zwrócić uwagę?

Wymiana rolety w kasecie nie powinna sprawiać większych trudności, ale mimo to warto podejść do niej z uwagą. Jeśli pospiesznie zacznie zdejmować się instalację, można uszkodzić ramę okna. Później będzie trudno przykryć zarysowania, dziurki, odpryski czy przebarwienia nową osłoną. Powinno się więc dobrze przygotować do całego procesu, a nawet poprosić kogoś o pomoc, jeśli nie czuje się na siłach lub nie ma się na to wystarczająco dużo czasu.

Gdzie kupić nowe rolety w kasecie?

Stare osłony zostały już zdjęte i zastanawiasz się, gdzie kupić nowe rolety w kasecie? Zainwestuj w modele wykonane na wymiar. Będą wykonane z materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu zachowają świetną kondycję przez wiele długich lat. Nie ma sensu męczyć się z ciągłymi wymianami tanich aranżacji okiennych – w ten sposób traci się tylko czas i pieniądze.

Wiedząc już, jak wymienić roletę w kasecie, nie czekaj dłużej. Zabierz się do pracy i pozbądź się starej, zniszczonej osłony. Zamów nową, idealnie dopasowaną do Twoich okien oraz wystroju!

Więcej inspirujących artykułów znajdziesz na https://www.agatarolety.pl/blog/.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok