Ile kosztuje moskitiera przesuwna na okno balkonowe
Ile kosztuje moskitiera przesuwna na okno balkonowe?
15 lutego, 2019
moskitiera na wymiar
3 powody, dla których warto zamówić moskitiery na wymiar
2 maja, 2019
Pleśń na rolecie – jak się jej pozbyć

W kuchni i łazience osłony okienne są obowiązkowym wyposażeniem. Niestety, w związku z dużą wilgotnością wnętrza, może pojawić się na niej brzydki i szkodliwy nalot. Jak pozbyć się pleśni na rolecie?

O osłony okienne trzeba odpowiednio dbać. Regularne czyszczenie pozwala zachować nie tylko ich piękny wygląd – jest istotne również ze względów higienicznych. Pleśń na rolecie nie tylko szpeci materiał, ale może być też niebezpieczna dla zdrowia. Wytwarzane przez nią toksyny wywołują infekcje, alergie itp., dlatego gdy tylko się pojawi, należy ją bezwzględnie usunąć.

Jak usunąć pleśń na rolecie?

Najprostszym sposobem jest ją po prostu sprać. By usunąć pleśń na rolecie, należy zdemontować osłonę i zanurzyć w wannie lub misce z ciepłą wodą. Do czyszczenia zaleca się używać delikatnych detergentów – płynów do prania, szarego mydła itp. Silniejsze środki mogą odbarwić tkaninę. Po dokładnym zmyciu nalotu, roletę zwija się i wiesza w celu wyschnięcia.

Czytaj również: https://www.agatarolety.pl/blog/jak-i-czym-czyscic-rolety-dzien-noc/

Sposób na zapleśniałe rolety

Zapleśniałe rolety, których nie powinno samodzielnie się prać, należy oddać do czyszczenia. Gdy problem będzie się powtarzał lub zauważysz, że nie został zupełnie wyeliminowany, konieczne może być użycie specjalnych środków przeciw pleśni. Przed ich użyciem powinno się jednak dokładnie sprawdzić, czy nie spowodują żadnych odbarwień.

Jak nie dopuścić do pleśni na rolecie?

Najrozsądniej jest myśleć przyszłościowo i zapobiegać powstawianiu pleśni na rolecie. W tym celu trzeba zwiększyć częstotliwość wietrzenia danego pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest też zaopatrzenie się w pochłaniacz wilgoci. Przy wymianie rolet warto również rozważyć inny sposób montażu – tkanina bardziej oddalona od szyby, na której skrapla się para wodna, będzie mniej narażona na zawilgocenie.

Pleśń na rolecie należy bezwzględnie usunąć, gdy tylko się ją zauważy. Regularne czyszczenie i kontrolowanie wilgotności powietrza w pomieszczeniu pomogą opanować ten problem. Najważniejsze, to nie dopuścić do tego, by taka sytuacja kiedykolwiek się powtórzyła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok