Rolety dzień i noc – światło zawsze pod kontrolą
Rolety dzień i noc – światło zawsze pod kontrolą
24 listopada, 2018
Żaluzje drewniane do altany
26 stycznia, 2019

Okna dachowe powinny szczególnie być dokładnie zabezpieczone przed promieniami słonecznymi i światłem z zewnątrz. Ponieważ takie rolety są montowane na prowadnicach, muszą być idealnie dopasowane. To jeden z wielu powodów, dla których warto zamówić rolety dachowe na wymiar.

Istnieje kilka typów rolet, które spełniają różne funkcje. Możliwość pełnego dostosowania osłon do własnych oczekiwań daje jednak tylko opcja kupienia ich na wymiar. Co jeszcze można spersonalizować, składając zamówienie?

Wymiary rolet do okien dachowych

Okna dachowe występują w wielu rożnych wymiarach i kształtach. Pewność, że rolety będą do nich w pełni dopasowane ma się tylko w momencie, gdy się je zamawia. Mogą rozwijać się jedynie na profilach, dlatego muszą być dopasowane co do milimetra. Do tego konieczne jest oczywiście poprawne wymierzenie okien i podanie producentowi prawidłowych wartości.

Materiał na rolety

Wybierając materiał z jakiego będą wykonane rolety do okien dachowych należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. To od niego zależy, czy będą dobrze funkcjonować. Ponieważ muszą chronić wnętrze przed słońcem, dobrze wybrać materiał z refleksem. Zapobiega nagrzewaniu się pokoju, ponieważ specjalna powłoka w pełni odbija promienie słoneczne. Jeśli zależy Ci na zupełnym wyciemnieniu pokoju, idealny będzie podgumowany materiał. Świetnie sprawdzi się np. w sypialni – zupełna ciemność gwarantuje spokojny, zdrowy sen. Rolety na oknach dachowych rozwijają się bardzo blisko powierzchni szyby. Jeśli w danym pomieszczeniu jest wilgotne powietrze (np. w łazience), materiał powinien być odporny na wodę, która będzie skraplać się na oknie.

Wygląd rolet dachowych

Zamawiając rolety, możesz je także w pełni dostosować do swojego gustu. Wybierz  odpowiednią transparentność i grubość materiału, a także jego kolor, wzór, fakturę itp. Będziesz mieć pewność, że doskonale dopełnią Twój wystrój.

Rolety do okien dachowych powinny być odpowiednio wymierzone i dopasowane do Twoich oczekiwań i potrzeb. Zadowolenie i satysfakcję gwarantuje jedynie zamówienie ich na wymiar. Sam zaprojektuj więc idealne rolety, które będą w pełni pasować do Twoich okien, oczekiwań i gustu.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok