Nowoczesne rolety do salonu – jak wybrać
Nowoczesne rolety do salonu – jak wybrać?
24 listopada, 2018
Rolety do okien dachowych na wymiar
12 grudnia, 2018
Rolety dzień i noc – światło zawsze pod kontrolą

Osłony okienne powinny nie tylko pozwalać na swobodne dostosowywanie ilości wpadającego światła, ale także zdobić wnętrze. Wszystko to zapewniają rolety dzień i noc. Oryginalnie się prezentują i są podwójnie funkcjonalne.

Rolety dzień i noc stają się coraz popularniejsze i częściej pojawiają się w polskich domach. Umożliwiają dużą kontrolę nad naturalnym oświetleniem, dzięki swojej specyficznej budowie i mechanizmowi działania. To sprawia także, że prezentują się znacznie ciekawiej niż klasyczne rolety. Jak najlepiej dobrać rolety dzień i noc do swojego domu?

Jak działają rolety dzień i noc?

Jak sama nazwa wskazuje – mogą być używane w takcie dnia, jak i w ciągu nocy. Takie rolety są bowiem wykonane z dwóch rodzajów tkanin. Pierwsza jest jasna i transparentna – idealna opcja na dzień, jeśli potrzebuje się delikatnego ograniczenia ilości wpadających promieni słonecznych. Druga jest znacznie mniej przejrzysta, może być także zupełnie zaciemniająca – to opcja na noc, która zapewnia przyjemny i zdrowy dla snu mrok. Te dwa rodzaje tkanin są ułożone naprzemiennie w pasy – system rolet dzień i noc pozwala je dowolnie zasuwać i rozsuwać, zmieniając ich przejrzystość. Rolety dzień i noc są więc jak dwie rolety w jednej.

Rozmiar i montaż mają znaczenie

Poprawne działanie rolet dzień i noc jest w dużej mierze zależne od tego, czy mają one wymiary dostosowane do posiadanych okien. By móc w pełni skorzystać z ich wyjątkowej funkcyjności, należy więc dobrze dobrać je do okien – jeśli są w niestandardowym kształcie lub wymiarze, najlepiej będzie zamówić rolety dzień i noc na wymiar.

Montaż także jest bardzo ważny. By uzyskać pełne zaciemnienie w ustawieniu „noc”, materiał rolety musi dość blisko przylegać do szyby. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się więc rolety dzień i noc montowane w kasecie z prowadnicami. Zawsze będą idealnie równo się rozwijać i dokładnie przylegać. Poza tym, osłaniająca je kaseta zdecydowanie wydłuży ich żywotność i piękny wygląd tkaniny.

Nowoczesny wygląd

Charakterystyczne dla tego rodzaju rolet pasy wyglądają bardzo nietypowo i intrygująco. Z pewnością bardzo przykuwają uwagę, dlatego nie sprawdzą się w przypadkach, w których rolety mają być jedynie neutralnym wykończeniem wystroju. Świetnie prezentują się natomiast w nowoczesnych, modnych wnętrzach. Ożywiają wystrój, ale przy tym nie zaburzają minimalizmu.

Nie bez znaczenia jest także wybór kolorów tkanin. Pięknie prezentuje się zestawienie dwóch skrajnych odcieni tego samego koloru. Ciekawym i bardzo odważnym posunięciem będzie zdecydowanie się na mocno kontrastujące barwy. Niezależnie od preferencji, należy pamiętać, że rolety dzień i noc zawsze będą jedną z pierwszych rzeczy, jakie zauważy każda osoba wchodząca do pokoju.

Ciekawy wygląd i duża funkcjonalność to naprawdę dobre połączenie. Warto z niego skorzystać, by zadbać o atmosferę i wystrój w swoim domu. Dobrze dobrane rolety dzień i noc odmienią Twoje codzienne życie i wygląd Twojego mieszkania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok