materiał na rolety podgumowane
Rolety podgumowane w kasecie
21 października, 2019
rolety dzien noc
Maksymalna szerokość rolety dzień noc
15 grudnia, 2019

Szukasz osłony okiennej, która całkowicie chroni wnętrza przed światłem i promieniami słonecznymi? Zdecydowanie najlepszym wyborem są rolety podgumowe! Wyjaśniamy z czego są zrobione i jak się sprawdzają na co dzień!

W sypialni, na poddaszu, na strychu czy w innych pomieszczeniach często potrzebne są osłony, które gwarantują zupełne zaciemnienie. Wiele osób niesłusznie myśli, że wtedy muszą być wykonane z grubych, ciężkich, ciemnych tkanin. Sprawdź z jakiego materiału zrobione są rolety podgumowane, które gwarantują najlepszy efekt wyciemnienia!

Z czego zrobione są rolety podgumowe?

Rolety podgumowe, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystują do blokowania światła gumę. Nie są jednak w całości z niej wykonane, a jedynie ich zewnętrzna warstwa. Cienką płachtę nakłada się na wybraną tkaninę. Dzięki temu taka roleta nie musi wcale być ciemna czy gruba – można znaleźć modele także z jasną wersją gumy. Cała instalacja jest lekka i wygodna w codziennym użytkowaniu.

Jak najlepiej montować rolety podgumowe?

By uzyskać najlepszy efekt zaciemnienia, rolety podgumowe najlepiej jest zakładać w kasecie i na prowadnicach. Taka instalacja sprawia, że tkanina szczelnie zasłania szybę, nie dopuszczając do żadnych prześwitów. W ten sposób także zawsze równomiernie się rozwija, dobrze się prezentuje, a do tego jest osłonięta przed kurzem. Wbrew pozorom rolet tych nie trzeba zakładać inwazyjnie – z powodzeniem da się to zrobić za pomocą zaczepów oraz taśmy mocującej.

Czytaj również:

Rolety zaciemniające do okien dachowych

Rolety zaciemniające do sypialni – jak wybrać?

Rolety zaciemniające w kasecie z prowadnicami – co warto o nich wiedzieć?

Gdzie można kupić rolety podgumowane?

Jeśli chcesz by rolety podgumowane na pewno pasowały do Twoich okien nie tylko pod względem rozmiaru, koniecznie powinieneś zamówić je na wymiar. Przy okazji dobierzesz idealny odcień, fakturę czy wzór tkaniny i rodzaj montowania, a także spersonalizujesz takie detale jak np. kolor zaczepów. Jest to zdecydowanie droższa inwestycja, ale tak wyprodukowane egzemplarze wyróżniają się o wiele lepszą jakością, więc będą Ci dobrze służyć przez wiele lat.

Rolety podgumowane to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Jeśli więc poszukujesz skutecznej osłony zaciemniającej, z pewnością będzie to najlepszy wybór. Postaw na nowoczesny sposób na aranżację okna!

Tekst powstał we współpracy z Agatarolety.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok