Rolety do okien dachowych na wymiar
12 grudnia, 2018
Ile kosztuje moskitiera przesuwna na okno balkonowe
Ile kosztuje moskitiera przesuwna na okno balkonowe?
15 lutego, 2019

Właściciele altanek w ogrodzie często rozkoszują się tą wygodą w ciepłe letnie dni i wieczory. Przebywając na zewnątrz, konieczne bywa osłonięcie się przed rażącym słońcem. Zdecydowanie najlepiej sprawują się i prezentują dopasowane żaluzje drewniane do altany.

Nie jest odkryciem stwierdzenie, że do drewna najlepiej pasuje drewno – szczególnie w tym samym lub zbliżonym odcieniu. Materiały naturalnego pochodzenia zdecydowanie najkorzystniej uzupełniają aranżacje ogrodowe. Z tego względu żaluzje drewniane do altany najlepiej się dopasują. Decydując się na ich zakup warto jednak zwrócić uwagę także na inne kwestie, niż tylko estetyczne.

Czy żaluzje drewniane do altany to dobry pomysł?

Żaluzje drewniane do altany gwarantują kompleksowe zabezpieczenie przed słońcem. Odpoczynek w ogrodzie mogą uniemożliwiać promienie, niemiłosiernie palące czasie upału, lub po prostu rażące wzrok. Relaksując się, wiele osób lubi mieć także poczucie bezpieczeństwa i prywatności.

Kup żaluzje drewniane na: Agatarolety.pl/katalog/kategoria/zaluzje-drewniane

Drewniane żaluzje do altany zapewniają więc także osłonę przed spojrzeniami ciekawskich sąsiadów. Dzięki temu nie trzeba kryć się z kusym strojem w czasie upału i można czuć się w pełni swobodnie. Co więcej, odpowiednie ustawienie lamelek nie zaciemni w całości wnętrza altanki, dlatego można się przyjemnie skryć, nie tracąc zupełnie dostępu do światła.

Jak dobrać drewniane żaluzje do altany?

Najrozsądniej jest dobrać drewniane żaluzje do altany kierując się kolorystyką. Najlepiej, gdyby były dokładnie w tym samym odcieniu  lub bardzo podobnym. Bardziej odważne osoby mogą spróbować łączyć ciemne drewno z jasnym, ale dobrze jest przynajmniej przestrzegać zasady: ciepłe odcienie z ciepłymi, a zimne – z zimnymi. Może to dać bardzo oryginalny efekt wizualny.

Żaluzje drewniane do altany powinny mieć szersze lamelki. Zbyt wąskie mogą za bardzo kojarzyć się z domową wersją tej osłony, a także niekorzystnie kontrastować z deskami budującymi ten obiekt ogrodowy. Powinny być także odpowiednio grubsze – na dworze łatwo o uszkodzenia mechaniczne. Z tego samego powodu warto także wybierać trwalsze gatunki drewna.

Jak zabezpieczyć żaluzje drewniane do altany?

Drewno jest delikatnym i wrażliwym materiałem. Z tego względu, lamelki żaluzji drewnianych do altany należy regularnie zabezpieczać specjalnym impregnatem. Ochroni on je przed szkodliwym działaniem wilgoci i warunków atmosferycznych. Zapobiegnie odbarwieniom, pleśni, gniciu i drobnym uszkodzeniom. Doda także blasku i pozwoli na zachowanie na dłużej pięknego wyglądu. Dobrze zabezpieczona żaluzja wspaniale uzupełni i ozdobi ogrodowe zabudowania.

Czytaj również: https://www.agatarolety.pl/blog/zaluzje-drewniane-klasyczny-sposob-na-aranzacje-okna/

Dzięki żaluzjom drewnianym do altany zawsze będziesz w stanie stworzyć odpowiedni nastrój i warunki do wypoczynku i relaksu. Ta bardzo funkcjonalna osłona okienna jest świetnym zabezpieczeniem przed słońcem i wzrokiem osób trzecich. Wyposaż swoją altanę ogrodową w piękne, szlachetne drewniane żaluzje!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok