Rolety wewnętrzne – najczęstsze błędy przy wyborze
Rolety wewnętrzne – najczęstsze błędy przy wyborze
10 lipca, 2019
materiał na rolety podgumowane
Rolety podgumowane w kasecie
21 października, 2019
zaluzje drewniane

Kupując osłony okienne zawsze należy dobrze przemyśleć swój wybór. Nie można kierować się tylko tym, jak się prezentują – muszą być bezwzględnie wygodne, ponieważ będą codziennie użytkowane. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę kupując żaluzje drewniane!

Planując zakup osłon większość w pierwszej chwili myśli o ich wyglądzie. Ten element wyposażenia nie jest jednak tylko ozdobą, ale także ważną ochroną okien. Decydując się na eleganckie, stylowe żaluzje drewniane koniecznie warto rozważyć wiele kwestii przed zakupem. Co jest najbardziej istotne?

Żaluzje drewniane a wymiary

Zdecydowanie najważniejsze jest, by kupione żaluzje drewniane miały odpowiednie wymiary. Tylko wtedy będą dobrze się prezentować i funkcjonować. Zły rozmiar może bowiem nie tylko niekorzystnie wyglądać, ale będzie także przeszkadzać w rozwijaniu i zwijaniu. To może prowadzić do uszkodzeń lub nawet sprawić, że osłona nie będzie w ogóle działać. By mieć pewność, że żaluzje drewniane będą pasować, najrozsądniej jest zamówić je na wymiar.

Jak dobrać grubość lamelek w żaluzjach drewnianych?

Ogromny wpływ na wgląd, ale też funkcjonalność żaluzji drewnianych ma szerokość lamelek. Szersze prezentują się bardzo oryginalnie, natomiast te węższe – bardziej tradycyjnie. Drugi wariant znacznie lepiej chroni jednak przed słońcem, ponieważ umożliwia swobodne dostosowanie ilości wpadającego światła. Jeśli wybierze się model z grubszymi lamelkami, należy spodziewać się tego, że cała konstrukcja stanie się o wiele cięższa. Może wtedy niektórym sprawiać kłopoty z podwijaniem.

Czytaj więcej o żaluzjach: https://www.agatarolety.pl/blog/zaluzje/

Żaluzje drewniane – z jakiego drewna?

Bardzo ważną kwestią jest też dobór gatunku drzewa, z jakiego mają być wykonane żaluzje drewniane. Jest to związane nie tylko z ich kolorem, ale także trwałością. Sosnowe lamelki będą mniej wytrzymałe niż np. dębowe. Od wybranego materiału zależna będzie także cena całej osłony, ponieważ różne gatunki drewna mają odmienną wartość.

Żaluzje drewniane są naprawdę wyjątkową osłoną. By być w pełni zadowolonym z zakupu należy dobrze rozważyć wszystkie możliwości. Zadbaj o to, by były nie tylko piękne, ale też i funkcjonalne!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok